z miłości do kawy…

Ikona kawy od 1870

Ikona kawy

Stworzenie wyjątkowego, charakterystycznego smaku oraz niepowtarzalnego bukietu aromatycznego to nie cała tajemnica. Sekret Barbery leży zarówno w 145 latach doświadczeń, jak i rodzinie którą zawsze cechowała wiara w jakość i tradycję. Caffè Barbera to także ogromny wkład intelektualny w „sztukę kawy”, tutaj swój niebagatelny wkład wniósł Carmelo Barbera, inżynier chemik i twórca laboratorium kawowego Barbery. Autor książek i wielu artykułów stanowiących kompendium wiedzy o kawie, a także przyczyniających się do rozwoju międzynarodowej społeczności kawowej. To dzięki niemu tradycyjne metody palenia wzbogacone zostają o świadomość najnowszych technologii pogłębiając wiedzę i wzbogacając fachowość ludzi kawy. Każde pokolenie w rodzinie Barbera miało swój wkład w stworzenie marki szanowanej i obecnej dziś w 50-ciu krajach świata, począwszy od słynnego Domenico, który zyskał sobie przydomek „Il Mago del Caffe”, czyli kawowego czarodzieja, jego przydomek zaś stał się firmowym sloganem Caffè Barbera.

Najstarsza Palarnia kawy na świecie, najstarsza palarnia kawy w Europie, najlepsza kawa na świecie

Na plantacji

Barbera Coffee Co. selekcjonuje ziarna bezpośrednio u plantatorów, by zoptymalizować jakość mieszanek. Siedem rodzajów najwyższej jakości ziaren wybieranych jest z najwyższą starannością  pośród najlepszych plantacji Brazylii, Ameryki Środkowej oraz Indonezji. Poszczególne rodzaje ziaren wybierane są, by stanowić część dokładnie zaplanowanego procesu palenia kawy.

Bębnowa palarnia kawy

Sztuka palenia kawy

Uwaga, jaką Barbera Caffe przykłada do procesu wypalania ziaren, stanowi klucz uzyskiwania tak doskonałych rezultatów w postaci perfekcyjnego produktu. Wkłada całe swe ogromne doświadczenie, by zachować nietkniętym smak tak subtelnie wyselekcjonowanych ziaren.

Najstarsza Palarnia kawy na świecie, najstarsza palarnia kawy w Europie, najlepsza kawa na świecie

Wyjątkowe mieszanki

Poszczególne ziarna mieszanek komponowane są mądrze, w sposób znany wyłącznie rodzinie Barbera. Sekretem Barbery jest oryginalna jakość jej produktów. Sprawdzone metody selekcji i palenia kawy owocują wyjątkowym poziomem zarówno świeżości, jak i głębi smaku. Cechy te nie pozostaną niezauważone przez wytrawnych miłośników espresso.

0
Brak produktów w koszyku