z miłości do kawy…

Saka Caffè - ESE POD

ESE POD – Easy Serving Espresso – czyli łatwy sposób na przyrządzenie sobie, swym gościom i klientom pysznego, prawdziwego espresso, cappuccino, latte, americany, etc. ESE POD to saszetka z kawą, dzięki której nie tylko przygotujemy sobie wyśmienitą kawę, ale także zadbamy o środowisko naturalne. W przypadku tego rodzaju opakowania, mamy odpowiednią dozę (7,5g w przypadku Saka Caffè ) kawy zapakowaną w papierową saszetkę, co w odróżnieniu od plastikowych kapsuł oznacza brak plastiku w naszych śmieciach! To jest bardzo ważne! To jest pyszne i w ten sposób wyrażamy naszą dbałość o środowisko naturalne. Mamy pełnię smaku i dbamy o siebie oraz własne dzieci. POLECAMY 🙂

ESE POD – Easy Serving Espresso to zdefiniowany standard opisujący wymagania dotyczące parametrów, jakim sprostać muszą profesjonalne ESE pody (saszetki). 7,5g kawy, odpowiednia grubość przemiału, odpowiedni kształt oraz średnica saszetki. Parametry te wymagają zastosowania odpowiednich ESE ekspresów w celu ich ekstrakcji. Saszetka zamyka porcję kawy pomiędzy dwoma warstwami papieru będącego jednocześnie filtrem zapewniając odpowiednią wysokość oraz średnicę porcji kawy.

Ekspresy ESE działają na zasadach zbliżonych do tych charakteryzujących profesjonalne ekspresy, gdzie wykorzystujemy świeżo zmieloną kawę. Mają one jednakowoż kilka łatwo zauważalnych zalet, a mianowicie nie rozlewamy tutaj kawy, nie marnujemy zmielonej kawy i oczywiście nasza kawa zachowuje swą świeżość. Jak wiadomo, kawa absorbuje tlen z powietrza, dlatego też po zmieleniu powinna być przechowywana w maksymalnie szczelnych opakowaniach zapobiegających dostawaniu się tlenu. W przypadku ESE POD’ów – saszetek – stosuje się w tym celu jednostkowe opakowania z foli aluminiowej (surowiec wtórny), które w procesie produkcji wypełnione zostają azotem. Stanowi on atmosferę ochronną dla naszej świeżo zmielonej kawy gwarantując jej maksymalną świeżość. Saszetki są absolutnie biodegradowalne (kompost), zatem rozwiązanie to jako całość jest po prostu ekologiczne. Polecamy i życzymy smacznego ?

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

0
Brak produktów w koszyku