z miłości do kawy…

Przechowywanie Kawy – to jest ważne!

Kawy (dobrej!) nie należy przechowywać w lodówce, jest ona niemal pozbawiona wilgoci, jako że chłodzona była powietrzem! Kawa schłodzona w lodówce wchłonie wszystkie obce zapachy po wyjęciu z tejże lodówki i otwarciu opakowania. Spowoduje to m.in. różnica temperatur.

Najlepsza dostępna na rynku kawa mielona, Mazzer Polska, żarna Mazzer, serwis Mazzer, najlepsze żarna do młynka do kawy, coffee burrs, the best coffee burrs, oryginalne żarna Mazzer Luigi Spa., tylko oryginalne żarna Mazzer, oryginalne części Mazzer, części Mazzer oferowane przez Coffee Lovers, Coffee Lovers polecają żarna Mazzer, grinding blades, grinding burrs, żarna stożkowe, conical burrs, żarna, żarna do młynka, żarna stalowe, stalowe żarna Mazzer, żarna od Coffee Lovers, najlepszej jakości żarna do młynka kawowego, mielenie kawy, młynek do kawy, części do młynka, grinders parts, akcesoria do młynka, młynek do kawy, młyn do kawy, żarna tytanowe, najnowsze żarna, najlepsze żarna, tylko żarna Mazzer, żarna tylko od Coffee Lovers, Mazzer Polska, żarna Mazzer, serwis Mazzer, najlepsze żarna do młynka do kawy, coffee burrs, the best coffee burrs, oryginalne żarna Mazzer Luigi Spa., tylko oryginalne żarna Mazzer, oryginalne części Mazzer, części Mazzer oferowane przez Coffee Lovers, Coffee Lovers polecają żarna Mazzer, grinding blades, grinding burrs, żarna stożkowe, conical burrs, żarna, żarna do młynka, żarna stalowe, stalowe żarna Mazzer, żarna od Coffee Lovers, najlepszej jakości żarna do młynka kawowego, mielenie kawy, młynek do kawy, części do młynka, grinders parts, akcesoria do młynka, młynek do kawy, młyn do kawy, Żarna do młynka, żarna do młynków, żarna Mazzer, żarna tytanowe, żarna kosmiczne, trwałe żarna, najtrwalsze żarna, NAJLEPSZE Tytanowe Żarna Mazzer Super Jolly - T033M, Kapsułki z prawdziwą kawą, kawa, kawa włoska, prawdziwa kawa, pyszna kawa, barista totalny, najlepsza kawa, barista, akcesoria baristy, wszystko dla baristy, profesjonalny barista, kawa z mlekiem, espresso, cappuccino, ristretto, Caffè corretto, flat white, Espresso Lovers Only, mazzer, młynki mazzer, ferrari dla kawy, młynek mazzer, części mazzer, akcesoria mazzer, mazzer polska, saka caffe, barbera caffe, 7gr caffe, caffe only, ese pod, ese pod polska, saszetki z prawdziwą kawą, tylko prawdziwa kawa, ekspres kapsułkowy, ekspres POD, ekspres ese pod, ekspres dla baristy, wyposażenie baristy, wszystko dla baristy

Inaczej będzie w przypadku kaw palonych przemysłowo i chłodzonych wodą (parą wodną). Tutaj sytuacja jest zgoła odmienna i wręcz wymagane jest przechowywanie ich w lodówce, ponieważ ziarna takie zawierają nie tylko naturalny dwutlenek węgla, ale także tlen i wilgoć z pary wodnej. W ciepłym otoczeniu szybko pojawi się w takiej kawie kwas węglowy, a ona sama stanie się kwaśna. Można wysnuć wniosek, iż tam gdzie sprzedawca lub producent zaleca takie przechowywanie, należy wykazać się przynajmniej daleko idącą ostrożnością.

Dobrą kawę należy pozostawić w jej oryginalnym opakowaniu (nie przesypywać!) i zamknąć w szczelnej puszce lub słoju. W oryginalnym opakowaniu zostanie nam więcej aromatu i na dłużej. Kawa powinna być przechowywana w suchym miejscu, bez towarzystwa o silnym aromacie. Kawie najbardziej sprzyja towarzystwo… kawy, oczywiście.

Trzy czynniki, których wpływ należy eliminować, względnie minimalizować w procesie przechowywania kawy to:

  • Wilgoć

  • Obce (brzydkie/niepożądane) zapachy

  • Oksydacja*

*Utlenianie – reakcja chemiczna, w której atom przechodzi z niższego stopnia utlenienia na wyższy, co w praktyce     oznacza oddanie elektronu, bądź elektronów. Efektem jest powstanie dwóch związków. W przypadku kawy najczęściej mamy do czynienia z sytuacją, w której cząsteczka tlenu pozbywa się dwóch elektronów umożliwiając postanie nowego związku chemicznego, sama zaś łączy się z wodorem tworząc wodę.

0
Brak produktów w koszyku