z miłości do kawy…

Kawowa świadomość

Kawowa świadomość – Ostrożność w dokonywaniu wyboru

Nie możemy także pominąć prawdopodobnie najważniejszego aspektu przyrządzania espresso, a mianowicie jakości kawy, jakiej do tego użyjemy. Niestety większość dostępnego na rynku „towaru” nie powinna zasługiwać na miano kawy, a co najwyżej na miano wyrobu kawę przypominającego. Hasła typu 100% Arabica i im podobne to tylko szum i chęć wprowadzenia zamieszania do głów nabywców i nie powinniśmy dawać im się tak łatwo zwodzić. Są to wyłącznie hasła na opakowaniach mające na celu zmanipulowanie nas. Nie hasła zaś powinny wpływać na nasze decyzje, a prawdziwa jakość i wiarygodność. To dzięki tym aspektom doświadczać będziemy przyjemności obcowania z najprawdziwszą Kawą. Prawdziwa kawa to nie tylko espresso, ale i alternatywne metody parzenia kawy, przy czym w ich przypadku ta jakość ma co najmniej tak samo duże znaczenie. Poszukujemy i odnajdujemy dla Was coraz lepszą kawę, coraz bliższą kawowemu absolutowi. Należy pamiętać, że Prawdziwa Kawa to Smak, Przyjemność, a nade wszystko świetne samopoczucie i zdrowie! Dbajmy o Siebie i pijmy wyłącznie Najlepszą Kawę!

Najlepsze i godne zaufania źródła

Istnieje wiele aspektów technicznych uprawy, selekcji, palenia i komponowania mieszanek. To dość trudna do zdobycia wiedza i wejście w jej posiadanie wymaga poświęcenia tej pasji mnóstwa czasu i nie lada wysiłku. Nie każdy chce specjalizować się w kawie, ale z pewnością przynajmniej większość z nas nie chce być wprowadzana w błąd i co jeszcze ważniejsze chcemy doświadczać przyjemności picia najprawdziwszej i najsmaczniejszej kawy. Korzystajmy zatem z wiedzy i doświadczenia tych, którzy pochwalić się mogą piękną i długą historią, mogą jednocześnie pochwalić się kawą na najwyższym poziomie. Korzystajmy z wielopokoleniowej bazy wiedzy i wypracowanej szczególnej jakości selekcji ziaren, ich wypalania („mistrzowską” metodą) i wreszcie kompozycji mieszanek.

Torrefazione TAFURI Caffè , Saka Caffè oraz Caffè Barbera to bardzo starannie wyselekcjonowane palarnie kawy, to palarnie wyjątkowe, podobnie wyjątkowe są kawy oferowane przez Coffee Lovers. Można podsumować to bardzo krótko: poprzez miłość do Kawy, szacunek dla Kawy, wiedzę o Niej i doświadczenie do doskonałości.

Kawowa świadomość - Profesjonalan oferta Coffee Lovers, Czekolada dla Baristy, Ciemna Barbagliata 1 kg, Dark Moretto Chocolate, czekolada Moretto, Moretto Prodotti, prawdziwa czekolada, czekolada od Coffee Lovers, najlepsza czekolada, czekolada na gorąco, hot chocolate, gorąca czekolada, prawdziwa gorąca czekolada, wyśmienita czekolada, najlepsza czekolada, Moretto w Polsce, czekolada Moretto w Polsce, smak najprawdziwszej czekolady, najlepsze ziarna kakaowca, kakaowiec, selekcjonowane ziarna kakaowca, Barbagliata, tylko czekolada, tylko Coffee Lovers, Coffee Lovers polecają wyłącznie najlepsze produkty, Kapsułki z prawdziwą kawą, kawa, kawa włoska, prawdziwa kawa, pyszna kawa, barista totalny, najlepsza kawa, barista, akcesoria baristy, wszystko dla baristy, profesjonalny barista, kawa z mlekiem, espresso, cappuccino, ristretto, Caffè corretto, flat white, Espresso Lovers Only, mazzer, młynki mazzer, ferrari dla kawy, młynek mazzer, części mazzer, akcesoria mazzer, mazzer polska, saka caffe, barbera caffe, 7gr caffe, caffe only, ese pod, ese pod polska, saszetki z prawdziwą kawą, tylko prawdziwa kawa, ekspres kapsułkowy, ekspres POD, ekspres ese pod, ekspres dla baristy, wyposażenie baristy, wszystko dla baristy

Warto tutaj podkreślić wagę trzech wyjątkowej wagi czynników determinujących uzyskiwaną finalnie jakość kawy Saka Caffè, Torrefazione Tafuri czy wreszcie Caffè Barbera, czyli sztukę selekcji ziaren, sztukę ich wypalania i w końcu sztukę kompozycji – Blending – wypalonych ziaren (poszczególne rodzaje ziaren wypalane są oddzielnie w celu uzyskania optymalnego efektu dla każdego z nich). Należy tutaj dodać, że tak wydawałoby się subtelny aspekt, jakim jest chłodzenie ziaren po procesie wypalania ma duży wpływ na uzyskany efekt w zakresie smaku i aromatu, ale ma on także niebagatelne znaczenie dla baristy i samej kawiarni, czy też restauracji.

Możemy tutaj dodać, że w tym przypadku szanujemy i uznajemy starą mądrość mówiącą Omne Trinum Perfectum, co znaczy ni mniej, nie więcej tylko każda trójca tworzy doskonałość, jest niczym doskonały trójkąt równoboczny, którego równowagi nie potrafimy zachwiać ze względu na jego zrównoważenie właśnie. Taką właśnie równowagę znajdziecie Państwo pośród wszystkich mieszanek Torrefazione TAFURI, jako że oparte są one na wyjątkowo solidnych filarach 🙂

Kawowa świadomość – Nie bez znaczenia dla niej pozostaje fakt, iż jakość kawy spotykana w kawiarniach, drogich restauracjach, czy też hotelach pozostawia wciąż bardzo wiele do życzenia, czy wręcz jest po prostu zła.

My Coffee Lovers (kochający kawę) nie możemy biernie przyglądać się tej sytuacji, stąd podjęcie się przez nas misji podniesienia jakości serwowanej kawy, byśmy wszyscy mogli mieć szansę wypicia doskonałego espresso – zawsze – gdy przyjdzie nam na to ochota.

Coffee Lovers logo, Mazzer Polska, żarna Mazzer, serwis Mazzer, najlepsze żarna do młynka do kawy, coffee burrs, the best coffee burrs, oryginalne żarna Mazzer Luigi Spa., tylko oryginalne żarna Mazzer, oryginalne części Mazzer, części Mazzer oferowane przez Coffee Lovers, Coffee Lovers polecają żarna Mazzer, grinding blades, grinding burrs, żarna stożkowe, conical burrs, żarna, żarna do młynka, żarna stalowe, stalowe żarna Mazzer, żarna od Coffee Lovers, najlepszej jakości żarna do młynka kawowego, mielenie kawy, młynek do kawy, części do młynka, grinders parts, akcesoria do młynka, młynek do kawy, młyn do kawy, żarna tytanowe, najnowsze żarna, najlepsze żarna, tylko żarna Mazzer, żarna tylko od Coffee Lovers, Mazzer Polska, żarna Mazzer, serwis Mazzer, najlepsze żarna do młynka do kawy, coffee burrs, the best coffee burrs, oryginalne żarna Mazzer Luigi Spa., tylko oryginalne żarna Mazzer, oryginalne części Mazzer, części Mazzer oferowane przez Coffee Lovers, Coffee Lovers polecają żarna Mazzer, grinding blades, grinding burrs, żarna stożkowe, conical burrs, żarna, żarna do młynka, żarna stalowe, stalowe żarna Mazzer, żarna od Coffee Lovers, najlepszej jakości żarna do młynka kawowego, mielenie kawy, młynek do kawy, części do młynka, grinders parts, akcesoria do młynka, młynek do kawy, młyn do kawy, Żarna do młynka, żarna do młynków, żarna Mazzer, żarna tytanowe, żarna kosmiczne, trwałe żarna, najtrwalsze żarna, NAJLEPSZE Tytanowe Żarna Mazzer Super Jolly - T033M, Kapsułki z prawdziwą kawą, kawa, kawa włoska, prawdziwa kawa, pyszna kawa, barista totalny, najlepsza kawa, barista, akcesoria baristy, wszystko dla baristy, profesjonalny barista, kawa z mlekiem, espresso, cappuccino, ristretto, Caffè corretto, flat white, Espresso Lovers Only, mazzer, młynki mazzer, ferrari dla kawy, młynek mazzer, części mazzer, akcesoria mazzer, mazzer polska, saka caffe, barbera caffe, 7gr caffe, caffe only, ese pod, ese pod polska, saszetki z prawdziwą kawą, tylko prawdziwa kawa, ekspres kapsułkowy, ekspres POD, ekspres ese pod, ekspres dla baristy, wyposażenie baristy, wszystko dla baristy

Wymaga to oczywiście zarówno podstawowego czynnika, czyli wyboru świetnego surowca, jak i cierpliwości w krzewieniu wiedzy w zakresie przygotowania, przyrządzania, jak i ostatecznie oceny uzyskanego espresso, czy też dowolnego innego rodzaju kawy, w końcu dla wszystkich bazą pozostaje espresso i wszystkie one stanowią pochodne jakości uzyskanego espresso. Nie możemy zatem zapominać, że to jakość espresso determinuje jakość każdej innej kawy będąc jej bazą, stąd duży nacisk i skupienie na tym właśnie napoju. Przypomina to nieco charakterem mantrę, ale też taki przyświeca nam cel J Cierpliwa praca, której efektem będzie stosunkowo łatwy dostęp do porządnego espresso. Tego właśnie życzymy zarówno Państwu, jak i sobie 🙂

0
Brak produktów w koszyku